SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 13486252
nr 1348 6252
Saltkar
silver, Ryssland, 1876, invändigt förgylld. Längd: 7,5. Höjd: 4 cm, Vikt: 20 g ca.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:41:49
21/9 09:23:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver